Rozdávaj lásku okolo seba

Autor: Zuzka Homolová | 22.3.2012 o 9:38 | Karma článku: 9,70 | Prečítané:  1117x

Keď mi bolo veľmi smutno. Keď som nevedela kam mám ísť ďalej. Keď som sa hnevala na seba. Keď mi celý svet prišiel nespravodlivý a čierny. Jeden môj kamarát mi povedal. „Teraz môžeš všetku tú lásku čo máš v sebe rozdávať okolo seba“. Nechápala som jeho slovám. Ja chcem tú lásku dávať jemu. A chcem aby on ju dával mne. Prečo ju mám dávať iným ľudom? Až neskôr som to pochopila.

Prešla som predstieraným smiechom, plačom, smútkom. Dookola. Týždne. Mesiace. Až potom som sa usmiala. Úprimne. S hrejivým pocitom pri srdci. Dať lásku, ktorú mám v sebe iným je najkrajší pocit na svete. Neskrývať ju sebecky v sebe a čakať kým príde niekto a bude ju chcieť pre seba. Deliť sa o ňu. Medzi všetkých čo mám rada a medzi tých čo jej nemali v živote veľa. Kráčam po ulici a slnečné lúče dopadajú na moju tvár. Sú teplé. Urobia na mojej tvári úsmev. Pozriem sa na oblohu. Je krásne. Detský smiech, detský plač. Radosť. Bolesť v očiach a na duši. Hry. Smiech. Hudba. Pocit, že pomáham. Že im môžem ponúknuť seba a svoj čas. Niečo nádherné. Ľudia, ktorým osud pri narodení nehral do kariet. Predsa to nevzdali. Predsa sú medzi nami. Snažia sa ukázať čo v nich je. A ja som pri tom. Pomáham. Rozprávam sa. Beriem ich takých akí sú. Delím sa aj s nimi o moju lásku. Byť dobrovoľníkom a rozdávať radosť, smiech, lásku a pomoc. Nie však nezištne. Dávajú mi viac ako si všetci myslia. Dávajú mi pokoj a naplnenie. Pocit, že som. Ďakujem im. Čas, ktorý venujete iným je čas najkrajší. Veľa vás naučí. V živote som si veľa krát povedala“ áno musíš myslieť aj na seba.“ Na teraz si vyberám inú cestu. Myslím, že je správnejšia. Pochopila som. Je krajšie myslieť na iných. Vedieť, že to čo robím má zmysel a že pri tom neublížim. Pred troma rokmi som si náhodou s osudia vylosovala citát pána Senecu „ Treba žiť pre iných ak chceš žiť pre seba.“. Snažila som sa mu pochopiť. Nie je to o tom obetovať sa iným. Ale mať radosť a naplnenie z toho, že ľudia okolo mňa sú šťastní. Chcem tú lásku čo mám v sebe rozdať, tam kde ju bude treba.
Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Muž žijúci so ženským srdcom. Najťažšia bola rekonvalescencia

Transplantácia orgánov sa ukazuje ako otázka niekoľkých rokov. Vhodné srdce pre Jana Škrlanta sa však našlo už po šiestich týždňoch.

ŠPORT

Legenda Merckx o Saganovi: Súperi mu len nahrávajú

Merckx nevidel na MS poriadne preteky.

BRATISLAVA

Rušiť gymnáziá, prihlasovať ľudí? Kandidáti povedali, čo chcú s Bratislavou

V SME Naživo diskutovali Ftáčnik, Frešo, Droba a Kusý.


Už ste čítali?