Vietnamská polievka

Autor: Zuzka Homolová | 26.10.2014 o 13:56 | Karma článku: 3,36 | Prečítané:  1116x

Piatok. Prináša taký ten pocit, že sa Vám nič nechce. Len si zobrať deku a čaj  Nechať sa svojou knihou pozvať na rande. Do postele. Aj ja mám ten pocit. Celý týždeň mi naložil na plecia kopec starostí a únavy. Ja len chcem tie plecia položiť a na chvíľu zabudnúť. Avšak.

Mám už kúpený ten lístok. Vyčerpaná. Vyberám si veci, ktoré budem potrebovať. Zamyslená sama v sebe hľadám únik z myšlienok. Prenasledujú ma celý týždeň. Deň po dni. Nejde to. Balím si aj tie veci, čo nepotrebujem. Moje pohyby sa postupne zrýchľujú. Myšlienky pomaly spomaľujú. Slabnú. Rozpúšťajú sa so zapadajúcim slnkom. Noc prišla rýchlo. Už nemám veľa času aby som to stihla. Je mi zima. Predstava letných šiat a tepla mi preniká do hlavy a ja už chcem byť tam. Idem rýchlo. Bojujem so zimou Už som skoro tam.

Únava sa vytratí. Myšlienky zmiznú úplne. Zostáva len ten pocit bezstarostnosti. Vnímam nové zvuky okolo seba. Vychutnávam si teplo. Teplo vytvorené ľuďmi. Ľuďmi, ktorí zabúdajú na svoje starosti. Túto noc majú len radosť. Balkán Bláznivosť. Len sa tak sa nekonečne bláznim. Ponáram sa do atmosféry zvukov a nemyslím. Netrápim sa. Dorazila som konečne na miesto.

Obzriem sa okolo seba. Nevidím nikoho a predsa všetkých. Je mi dobre. Cítim sa slobodná. Bezmyšlienková. Spontánnosť. Hravosť. Zrazu...

 sa však stratím.  Našiel ma. Nechávam sa unášať. Unavená. Vysilená. Očarená. Chcem však už prestúpiť. Ísť  tam kde som ešte nebola. Spolu.

Kvapky noci schladzujú horúčku v nás. Čiapku si natiahnem na hlavu. A kráčam. V letných šatách. Potrebujem kabát. Dopredu. Ani neviem kam. Idem. Nechávam sa viesť. Idem správne. Objavovanie niečoho nového. Nepoznaného.

Zrazu cítim v ústach novú chuť. Ocitla som sa novom mieste. Je to chuť vietnamskej polievky. Dostala som sa až tam. Je to príjemný cieľ. Vychutnávam si atmosféru. Je očarujúca. Krásna. Neočakávaná. Polievka je už dojedená. Je čas vrátiť sa domov.  

Piatkový večer je ako neplánované cestovanie. Stačí si len kúpiť lístok a ísť.  Ja som precestovala Balkán a dostala som až do Vietnamu. Bolo to krásne cestovanie. Ďakujem.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Muž žijúci so ženským srdcom. Najťažšia bola rekonvalescencia

Transplantácia orgánov sa ukazuje ako otázka niekoľkých rokov. Vhodné srdce pre Jana Škrlanta sa však našlo už po šiestich týždňoch.

ŠPORT

Legenda Merckx o Saganovi: Súperi mu len nahrávajú

Merckx nevidel na MS poriadne preteky.

BRATISLAVA

Rušiť gymnáziá, prihlasovať ľudí? Kandidáti povedali, čo chcú s Bratislavou

V SME Naživo diskutovali Ftáčnik, Frešo, Droba a Kusý.


Už ste čítali?